icon 600 764 374, 606 451 916 icon Bełchatów, ul. Wojska Polskiego 144,

WARTO WIEDZIEĆ

Porady jak postępować:

W sytuacji gdy śmierć bliskiej osoby następuje w domu konieczne jest wezwanie lekarza, który na podstawie osobiście wykonanych badań orzeknie zgon.

Nastepnie należy powiadomić telefonicznie zakład pogrzebowy, podać adres miejsca zgonu, imię i nazwisko osoby zmarłej i osoby zgłaszającej wraz z numerem telefonu. Po zgłoszeniu Firma Pogrzebowa zjawi się w kilka chwil aby przewieź zmarłą osobę do chłodni w celu przechowania zwłok do dnia ustalenia terminu pogrzebu przez rodzinę.

Kolejny krok to zgłoszenie się z dokumentem od lekarza jak również z dowodem osobistym zmarłej osoby do przychodni rejonowej gdzie znajdowała się kartoteka pacjenta aby uzyskac tzw. Kartę zgonu na podstawie której USC wystawia akt zgonu. Rodzina zmarłego otrzymuje bezpłatnie trzy egzemplarze aktów zgonu, które w zupełności wystarczają do załatwienia wszelkich formalności urzędowych.

Załatwianie formalności urzędowych rodzina może zlecić za pomocą pisemnego upoważnienia na nasz zakład pogrzebowy.

Po tych wszystkich czynnościach udajemy sie do Zakladu Pogrzebowego gdzie ustalimy wszystkie formalności związane z pogrzebem jak równiez z wyborem trumny czy urny dla zmarłej osoby.

Wszelkich niezbędnych informacji udzielimy również Państwu telefonicznie.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności