icon 600 764 374, 606 451 916 icon Bełchatów, ul. Wojska Polskiego 144, Grocholice, ul. 11 Listopada 4

WARTO WIEDZIEĆ

Porady jak postępować:

Śmierć może przydażyć się w każdym miejscu i czasie. Najczęściej spotyka nas to we własnym domu. Jeżeli tak właśnie stało się w przypadku członka Twojej rodziny, ta informacja powie Ci, co w takim przypadku musisz zrobić.

 

W sytuacji gdy śmierć bliskiej osoby następuje w domu konieczne jest wezwanie lekarza, który na podstawie osobiście wykonanych badań orzeknie zgon.

Nastepnie należy powiadomić telefonicznie firmę pogrzebową, podać adres miejsca zgonu, imię i nazwisko osoby zmarłej i osoby zgłaszającej wraz z numerem telefonu. Po takim zgłoszeniu pracownicy firmy pogrzebowej do 30 minut podjadą aby przewieź zmarłą osobę do chłodni celem przechowania zwłok do dnia ustalenia terminu pogrzebu przez rodzinę.

Kolejny krok to zgłoszenie się z dokumentem od lekarza jak również z dowodem osobistym zmarłej osoby do przychodni rejonowej gdzie znajdowała się kartoteka pacjenta aby uzyskac tzw. Kartę zgonu na podstawie której USC wystawia akt zgonu. Rodzina zmarłego otrzymuje bezpłatnie trzy egzemplarze aktów zgonu, które w zupełności wystarczają do załatwienia wszelkich formalności urzędowych.

Załatwianie formalności urzędowych rodzina może zlecić za pomocą pisemnego upoważnienia na nasz zakład pogrzebowy.

Następnie udajemy się do Zakładu Pogrzebowego celu załatwienia wszelkich formalności. Wspólnie z Państwem ustalimy najmniejsze szczegóły dotyczące pogrzebu oraz doradzimy przy wyborze trumny, urny.

 

Wszelkich niezbędnych informacji udzielimy również Państwu telefonicznie lub osobiście.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności